Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła
15 lipca 2018 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na WSD w Tarnowie.
  1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek: NMP z Góry Karmel
  • środa: Św. Szymona z Lipnicy
  1. W środę o 18.00 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W związku z tym, że 25 lipca w liturgii przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżnych i pielgrzymów, dlatego chcemy się włączyć w ogólnopolską Akcję św. Krzysztof, której celem jest apel do kierowców o ostrożną jazdę i w ramach wdzięczności za szczęśliwe podróże złożenie jednego grosza za jeden kilometr jazdy bez wypadku. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego między innymi o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa oraz o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia. Ponadto w Gościu fakty i mity o kleszczach według Tomasza Różka. W następnym numerze Gościa Niedzielnego będzie obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.
  1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, a także gościom życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.