Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna
26 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Matki. Wszystkie nasze drogie mamy te żyjące i te zmarłe obejmujemy wdzięczną pamięcią i serdeczną modlitwą. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy, aby w tym ostatnim tygodniu maja znaleźć czas, by oddać cześć Matce Bożej.
  1. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące. W środę po wieczornej Mszy procesja z modlitwą błagalną i litanią do Wszystkich Świętych. Przy tej okazji można zyskać odpust zupełny.
  1. We wtorek odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na rynku przy tablicy św. Jana Pawła II.
  1. W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP oraz rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W tym dniu również ostatnie nabożeństwo majowe.
  1. Od soboty nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie, po wieczornej Mszy świętej. Natomiast z racji I soboty miesiąca odbędzie się nabożeństwo z Niepokalaną i Różańcem o godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dziękczynienia w naszej ojczyźnie.
  1. W ostatnim tygodniu w Laukhuff w Niemczech zamówiliśmy i dokonaliśmy wpłaty 41 tys. euro na trzy głosy językowe oraz klawiaturę i całe wnętrze instrumentu organowego, które mają być wykonane do września. W Polsce aktualnie wykonywane są wiatrownice i kompletowane poszczególne głosy, z których część jest już u nas do zamontowania. Tak więc prace trwają. Składanie ostateczne instrumentu powinniśmy zakończyć latem przyszłego roku. W niedziele inwestycyjne będziemy zbierać fundusze na poszczególne głosy i montaż. Dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.
  1. W związku z małą ilością zgłoszeń z powodu niedogodnego terminu dla chętnych na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Ostrą Bramę w Wilnie zmieniamy termin wyjazdu na miesiąc sierpień, czyli od 4 do 8 sierpnia br. Chętni mogą się zgłaszać u Ks. Proboszcza lub w kancelarii.

  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jan Łączynski oraz + Maria Łątka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…