Ogłoszenia

 

II Niedziela Zwykła
20 stycznia 2019 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas na swój sposób przyczyniał się do większej jedności z Bogiem i ludźmi.

2. Jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Módlmy się za nich i pamiętajmy o wdzięczności i miłości do nich.

3. W piątek wypada Święto Nawrócenia Św. Pawła. Jest to Dzień modlitwy w intencji wyznawców islamu. W tym dniu przypada też piąta rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Z racji, że jest to również Dzień Jakubowy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Od godz. 17.00 zapraszam na modlitwę Parafialny Zespół Synodalny, a po Mszy św. na kolejne spotkanie synodalne w Sali obok Kościoła.

4. Spotkanie kolędowe dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii (Grupa Modlitewna, Caritas, Chór Męski, Pokolenia, Rodzina Edmunda, Akcja Kalicka, także przedstawiciele z dekanatu tuchowskiego) odbędzie się u Sióstr Służebniczek 26 stycznia w sobotę i rozpocznie się Mszą świętą w kaplicy u sióstr o 14.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę wypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a także Światowy Dzień Chorych na Trąd.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

7. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: śp. Stanisława Rąpałę i Jana Sobczyka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…