Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła
19 stycznia 2020 r. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas na swój sposób przyczyniał się do większej jedności z Bogiem i ludźmi. Dziś po południu o 15.00 wręczenie „Melaniuszy” dla osób zasłużonych dla miasta i regionu. O 17.00 w naszym kościele dzieci z „Kubusiów” przedstawią jasełka połączone z kolędowaniem.
  1. We wtorek Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Módlmy się za nich i pamiętajmy o wdzięczności i miłości do nich.
  1. W sobotę wypada Święto Nawrócenia Św. Pawła. Jest to Dzień modlitwy w intencji wyznawców islamu. W tym dniu przypada też szósta rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Z racji, że jest to również Dzień Jakubowy będzie przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zapraszam na półgodzinną adorację Parafialny Zespół Synodalny, a po niej na kolejne spotkanie synodalne w Sali obok Kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę wypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a także Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  1. Dziewczęca Służba Maryjna zaprasza także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 na krótki Świąteczny Montaż Słowno-muzyczny.
  1. Akcja Katolicka w naszej Parafii organizuje pomoc dla pogorzelców z Buchcic – Rodziny Pana Organisty Wojciecha Nowaka, która straciła w pożarze dom rodzinny. Za Tydzień po Mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na ten cel. Z góry Bóg zapłać!
  1. Bóg zapłać też tym, którzy złożyli już ofiary na ogrzewanie kościoła.
  1. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Promyczka dla dzieci.