Ogłoszenia

28 Niedziela Zwykła

14 października 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Z tej racji po Mszach świętych Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zbiera ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z góry Bóg zapłać za wsparcie.

Dzisiaj również  Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Polecajmy w modlitwie naszych nauczycieli i wychowawców – tak żyjących jak i zmarłych.

2. Dziś na Garbku przy Papieskim Dębie IV Dzień Papieski, in. Różaniec i inne ciekawe punkty spotkania, w tym bieg dla przedszkolaków. Początek o 14.30. Zakończenie przy wspólnym ognisku. Szczegółowy program na plakacie.

3. Komitet społeczny „Klasa z Ulą” z gronem pedagogicznym LO w Tuchowie zaprasza na turniej charytatywny dla Uli zmagającej się z nowotworem w dzisiejszą niedzielę

od godz. 13.00. Szczegóły na plakacie.

4. Trwa miesiąc różańcowy. Pamiętajmy o tej modlitwie codziennie, czy to na nabożeństwie o 17.15., czy przy kapliczkach lub w rodzinach.

5. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej racji różaniec o 17.15 i Msza Św. dziękczynna za pontyfikat Św. Jana Pawła II o 18.00 w naszym kościele. O poprowadzenie różańca i pomoc w liturgii bardzo proszę przedstawicieli grup newpastoral, a także zespół „Pokolenia”.

6. Spotkanie harcerzy – skautów, oraz chętnych do zastępów skautów Europy w środę na Mszy świętej o godz. 18.00, a potem w sali przy kościele. Chętni z klas od 4 do 6 szkoły podstawowej mogą się też zapisać.

7. Uczniów klas siódmych i ich rodziców zapraszamy w środę na różaniec i Mszę świętą.

8. W czwartek wypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, a także naszego wikariusza – ks. Łukasza. Na różańcu, na który zapraszam do prowadzenia Służbę Zdrowia i na Mszy świętej będziemy się modlić w ich intencji. Po Mszy św. spotkanie na plebani dla służby zdrowia, na które zaprasza ks. proboszcz i Akcja Katolicka. Msza Święta za służbę zdrowia będzie też rano w szpitalu o godz. 6.00.

9. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie serdecznie zaprasza na Drugi Bal Charytatywny, który odbędzie się 20 października 2018 r., w sobotę o godz. 18.00 w „Domu na Słonej Górze” – Poręba Radlna 74A. Szczegóły na plakacie.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona jest na misje. Będziemy w tym dniu gościć misjonarza ks. Jerzego z Odessy, nad Morzem Czarnym , którego misję będziemy mogli wesprzeć po Mszach świętych ofiarami do puszek.

11. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na inwestycje, głównie na zakup nowego instrumentu organowego, choć i na najpilniejsze prace w parafii.

12. Są już do zabrania przy wyjściu z Kościoła kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Pomódlmy się za nich, a także za zmarłą w tym tygodniu + Stefanię Sajdak.

 

26 Niedziela Zwykła

30 września 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę Synodalną. Temat miesiąca września to rodzina i jej duchowa siła, oparta na żywej wierze i odpowiedzialności za wychowanie młodych. Nieszpory o godz. 17.40.

2. Jutro rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszam codziennie wszystkich na godz. 17.15. Nie żałujmy czasu na wspólną modlitwę z rozważaniem tajemnic życia Jezusa i Maryi. Ufamy, że zaowocuje to również tym, że więcej rodzin będzie codziennie sięgać po tę modlitwę dla ratowania duchowo zagubionych. Kto by nie mógł uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, to zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym.

3. Na jutrzejszy różaniec zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców klas trzecich na pierwsze spotkanie przygotowujące do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Jutro o 17.15 poświęcenie różańców dla nich i wspólna modlitwa różańcowa. Potem Msza święta i spotkanie po niej.

4. Dzieci z naszej parafii zapraszamy w każdą niedzielę wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11.30. Po tej Mszy świętej, przed ołtarzem, w czasie pieśni na zakończenie, kapłani będą udzielać każdemu dziecku specjalnego błogosławieństwa.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek 0 14.30 i 17.00. W tym dniu młodzież, szczególnie przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje nabożeństwo różańcowe godz.. 19.00, które poprowadzi KSM.

6. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek na Mszę św. i koronkę o godz. 15:00.

7. W sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się program koncert z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo różańcowe z racji przygotowań do koncertu będzie o godz.18.00, a Msza św. o 18.30.

8. W przyszłą niedzielę Caritas, po każdej Mszy świętej poprowadzi sprzedaż chlebków miłosierdzia. Środki uzyskane z tej sprzedaży za pięć zł plus przeznaczone będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

9. W tym tygodniu odwiedziny chorych w takim porządku: w piątek ks. Łukasz od 7.30, Ks. Marek i ks. Jerzy o godz.8.00,    ks. Proboszcz i ks. Dariusz  od godz. 13.00.

10. Polećmy jeszcze Bożemu miłosierdziu dusze zmarłych w tym tygodniu śp. Teresy Witek i Zofii Gawron…