Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 kwietnia 2018 r.
3 Niedziela Wielkanocna  

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną. Dziękujemy za Słowo Boże –źródło naszej wiary z którego powinniśmy czerpać, rozważać, tym Słowem żyć. Niech Biblia w naszych domach nie leży zakurzona na półkach, sięgajmy po Nią, wspierając się dobrymi komentarzami. Wieczorem zapraszamy na nieszpory o 17:30.
  1. Już tylko tydzień pozostał do wizytacji biskupa Leszka Leszkiewicza w naszej Parafii, która kończy wizytację kanoniczną. Rozpocznie się w sobotę 21 kwietnia spotkaniem z Grupami i Stowarzyszeniami działającymi przy naszej parafii o godz. 17.00 w kościele. Jeszcze wcześniej spotka się z kapłanami emerytami i siostrami służebniczkami. O godz. 18.00 – Uroczysta Msza święta poprzedzona powitaniem ks. Biskupa i sprawozdaniem Księdza Proboszcza. Na Mszę świętą zapraszamy wszystkich. W niedzielę ks. Biskup będzie głosił Słowo Boże udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Św. o godz. 14.oo, pobłogosławi Młodą Parę, spotka się z chorymi w Szpitalu i z rodziną wielodzietną.
  1. W Środę Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, po Mszy św. wieczornej i nowennie, w celu omówienia wyjazdu na otwarcie V Synodu do Tarnowa – w sobotę na godz. 10.00, a także rozpoczynającej się , również w sobotę, wizytacji biskupiej, w celu omówienia liturgii i porządku spotkań.
  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w ramach Triduum będą w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00.
  1. Jest jeszcze kilka miejsc na 6-dniową Pielgrzymkę na Kresy Wschodnie, od 28 kwietnia do 4 maja. Trasa: Lwów – Tarnopol – Kamieniec Podolski i inne ciekawe miejsca. Kto ma ważny paszport może się jeszcze zapisać do dzisiaj (w niedzielę) między godz. 17.00 a 18.00. u Ks. Proboszcza Alfonsa Górowskiego (ewentualnie zaraz po wieczornej Mszy)
  1. RODZINA BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO PRZY DOMU SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK BDNP W TUCHOWIEZAPRASZA wszystkich chętnych do włączenia się do jej działalności. Stowarzyszenie ma na celu jednoczyć osoby świeckie w Duchową Rodzinę, aby wspólnie służyć Chrystusowi w drugim człowieku. Łączą nas relacje pełne zaufania, życzliwości, wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz świadomość, że zawsze możemy na Rodzinę liczyć. Spotkanie w domu SIÓSTR we wtorek. o godz. 16,00
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej życząc owocnej lektury .
  1. W ostatnim tygodniu z naszej odeszli do wieczności: Zuzanna Surus, Zbigniew Mendrek  i Bożena Małopolska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…