Ogłoszenia

28 Niedziela Zwykła
13 października 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski w Polsce. Z tej racji po Mszach świętych Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zbiera ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z góry Bóg zapłać za wsparcie. Dzisiaj przypada 13 października – ostatnie czuwanie fatimskie. Różaniec o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i rodziców z klas Trzecich. Zapraszamy też codziennie na różaniec o 17.15.

 2. W Poniedziałek przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Polecajmy w modlitwie naszych nauczycieli i wychowawców – tak żyjących jak i zmarłych.

 3. Dziś na Garbku przy Papieskim Dębie V Dzień Papieski, in. Różaniec i inne ciekawe punkty spotkania, w tym bieg dla przedszkolaków. Początek o 14.30. Zakończenie przy wspólnym ognisku. Szczegółowy program na plakacie.

 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej, na które zaproszeni są również członkowie Akcji z dekanatu. Temat spotkania o „Nowych wyzwaniach Kościoła we współczesnych czasach”. Na spotkanie zapraszamy także nowych chętnych do Akcji.

 5. W piątek wypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia, a także naszego wikariusza – Łukasza. Na różańcu, na który zapraszam szczególnie Służbę Zdrowia i na Mszy świętej będziemy się modlić w ich intencji. Po Mszy św. spotkanie na plebanii dla służby zdrowia, na które zaprasza ks. proboszcz i Akcja Katolicka.           
 6. Zapraszamy na pierwszy Wieczór Uwielbienia w najbliższą sobotę 19 października po Mszy świętej wieczornej. To zaproszenie jest skierowane do wszystkich, a także do tych, którzy są zaangażowani w grupy działające w naszej parafii. Zaproszenie to kierujemy również do rodzin i tych, którzy należą do grup Newpastoral. Swoim świadectwem podczas uwielbienia podzielą się młodzi ze wspólnoty Cenakolo. Szczegóły wieczoru uwielbienia na plakacie. Spotkajmy się, aby wspólnie wielbić imię Pana. Zaproś swoich znajomych, rodzinę i przyjdź aby doświadczyć Żywego Boga.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona jest na misje. Będziemy w tym dniu gościć misjonarkę S. Edignę, Służebniczkę pracującą w Boliwii, w parafii Omereque (Omereke). W tym dniu ofiarami do puszek, a także kupując pamiątki z Boliwii można wesprzeć prowadzoną przez siostry budowę ochronki w Peru.

 8. W przyszłą III niedzielę miesiąca – jak zapowiadaliśmy – dziesięciominutowa katecheza dla osób dorosłych przed Mszami Świętymi o godz. 11.30 i 14.00. Na Mszę o godz. 14.00 zapraszam też Małe Grupy Parafialne Newpastoral.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na inwestycje, głównie na wykonanie części chodnika i odwodnienia wokół kościoła.

 10. Są już do zabrania przy wyjściu z Kościoła kartki na wypominki za bliskich zmarłych.

Ogłoszenia społeczne:

 1. Spółka „Dorzecze Białej” informuje, że od dnia 9 października br. Wznowiony został odbiór odpadów wielkogabarytowych. Dotyczy to odbioru tak od mieszkańców jak i możliwości oddawania odpadów w PSZOK przy ul. Długiej w Tuchowie. Terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych dla naszej Gminy znajdują się w gablocie parafialnej. W naszej parafii: Tuchów – w środę zabudowa wielorodzinna i czwartek z ul. Rynek, Szopena i inne. Dąbrówka Tuchowska – wtorek i Meszna Opacka też we wtorek.

 2. Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatną Kolonoskopię w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Nie potrzeba skierowania.

 3. Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłą przed tygodniem + Lucynę Adwent.