Ogłoszenia

19 Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1 Różaniec fatimski rozpocznie się Mszą świętą w poniedziałek o 18.00, a zakończy się procesją różańcową wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w środę. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe, porządek nabożeństw będzie w tym dniu niedzielny. Podczas Mszy dopołudniowych będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 2. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyruszy w piątek z Tarnowa. Rozpocznie się Eucharystią o 6.30 na placu katedralnym. Gratulujemy tym, którzy już się zapisali. Jeżeli ktoś ma jeszcze taką ochotę może się zgłosić dzisiaj do ks. Marka Wojaka. Jeżeli ktoś nie ma 9 dni wolnych można do pielgrzymki dołączyć na krótszy okres. Pielgrzymom w tym roku z naszej parafii będą towarzyszyli ks. Łukasz Dutka i Ks. Marek Wojak.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o Uporczywej terapii podtrzymującej życie, o kongresie młodzieży polonijnej w którym brała udział także młodzież z Tuchowa, oraz o dopalaczach.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Bolesław Reczek-Ziemski polećmy Go Miłosierdziu Bożemu.
 6. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

16 Niedziela Zwykła

22 lipca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Nabożeństwo do Św. Jakuba, przed Uroczystością odpustową w naszej parafii, połączone z procesją do pięciu stacji, rozpoczniemy we wtorek na wieczornej Mszy świętej i będziemy je odprawiać do soboty włącznie. Zachęcamy tez do skorzystania przed odpustem z Sakramentu Pokuty, można to uczynić w piątek od 17.30.

W środę z racji na 25 dzień miesiąca całodzienna Adoracja.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą odprawione według porządku wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy świętej o 14:00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną będzie o 11:30. Kazanie wygłosi misjonarz ks. Roman Twaróg, po mszach będzie zbierał ofiary do puszek na misje.
 2. Do chorych z Komunią Świętą księża pojadą wg następującego porządku ks. Łukasz w piątek o 9.00 a pozostali księża w sobotę o 8.00.
 3. Zachęceni listem Episkopatu mając na celu dobro naszych rodzin i Ojczyzny uczyńmy postanowienie abstynencji od napojów alkoholowych na miesiąc sierpień lub na 100 dni. Swoje postanowienie można zapisać w księdze abstynencji znajdującej się na ołtarzu MB Różańcowej
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym m. in. o samochodach elektrycznych i świętym Wikingu
 5. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Krzysztof Chmielowski i Jan Świderski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…
 6. Teraz będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a po błogosławieństwie końcowym pokropienie samochodów. Ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.