Ogłoszenia

32 Niedziela Zwykła
10 listopada 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie. Dziękujemy też za ofiary złożone na część  chodnika wokół kościoła. Dzisiaj także, na cmentarzu w Łowczówku Uroczysta Msza Święta z udziałem Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 11.00. 

2. Jutro w 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w całej  Polsce dziękujemy przede wszystkim za naszą ziemską Ojczyznę – Rzeczypospolitą Polskę. Pamiętajmy o modlitwie za Nią, uczciwej pracy dla niej i budujmy wspólne dobro w naszych małych ojczyznach. W ramach trwającego Tygodnia Niepodległości w Gminie Tuchów:
–  jutro o godz. 10.30 będzie dodatkowa Msza Święta za Ojczyznę. O dwunastej zabrzmią dzwony, a po nich na naszym rynku wszyscy obecni zaśpiewają Hymn Polski. Po Hymnie przejście do Domu Kultury na dalsze świętowanie.
– w tym dniu również Apel Pamięci na Garbku o godz. 15.00.
– w piątek w Szkole  w Siedliskach inscenizacja „Wesela” Wyspiańskiego o godz. 17.00.                                 

3. Modlitwa za dusze wypominane codziennie 25 minut przed wieczorną Mszą świętą oraz w niedziele listopada przed Mszą o 8:30 i 10:00. Dzisiaj wypominki połączone z nieszporami. 

4. W najbliższy wtorek, 12 listopada – z racji urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego – serdecznie zapraszamy Rodzinę Bł. Edmunda Bojanowskiego i wszystkich chętnych do włączenia się do jej działalności   na spotkanie o godz. 16.00  w  domu Sióstr Służebniczek.
5. Dekanalne spotkanie i czuwanie młodzieży w ramach przygotowania do spotkania Taize odbędzie się u Ojców Redemptorystów w piątek o godz. 18.30.

6. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą i wspierają pracą i ofiarami wszelkie Dzieła Miłosierdzia organizowane przy naszej parafii i nie tylko.

7. Za tydzień mamy odpust w Mesznej Opackiej. Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Bł. Karoliny o godz. 11.00.

8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Stanisława Cichowskiego z Dąbrówki Tuchowskiej i Krzysztofa Pytla z Tarnowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…